Funkcje bardzo nieprzydatne

Wielu producentów sprzętów próbuje nam umilić i ułatwić życie tworząc coraz to nowe programy i aplikacje. Niektóre z nich są nam bardzo potrzebne i niektórzy nie wyobrażają sobie bez nich życia. Dziś kilka słów o tych funkcjach i aplikacjach, które tylko zaśmiecają nasze komputery, laptopy, tablety i telefony.

NIECHCIANE PROGRAMY
Często zdarza się tak, że podczas pobierania jakiegoś programu, którego potrzebujemy w pakiecie dostajemy też inne programy lub aplikacje. Często zaśmiecają one tylko pamięć naszego sprzętu i niestety nie są przydatne do niczego. Warto więc od razu je usuwać.

APLIKACJE DO DBANIA O ZDROWIE
Kupując nowy sprzęt (czy to tablet, laptop czy telefon) często w „gratisie” otrzymujemy różnego rodzaju aplikacje do dbania o nasze zdrowie. Niestety mało kto z nich korzysta, a one tylko zaśmiecają pamięć w naszym sprzęcie. Warto więc na samym początku tak skonfigurować ustawienia, aby aplikacje te podczas codziennego użytku były ukryte.

GRY
Fani grania na pewno będą bardzo zadowoleni. Jednak innym osobom te aplikacje mogą po prostu przeszkadzać. Dlatego warto usunąć je lub przynajmniej ukryć tak, aby nie były dla nas uciążliwe.

PORADNIKI
Podobnie jak w przypadku aplikacji do dbania o zdrowie, często w pakiecie mamy różnego rodzaju poradniki – od kulinarnych po takich, które mówią o wychowaniu dzieci. Często również okazują się być zbędne.

Comments are closed.