Idziemy na zakupy – komputer stacjonarny czy przenośny?

Decydując się na nowy sprzęt, wiele osób nie może się zdecydować na to, czy lepiej jest kupić komputer stacjonarny czy może lepiej przenośny, czyli laptopa. Postaramy się pomóc odpowiedzieć na to pytanie tak, aby łatwiej Ci było podjąć decyzję. Zapraszamy do lektury!

CENA
Tutaj nie ma zbyt dużych różnic. Za dobry sprzęt trzeba zapłacić odpowiednią kwotę. Pamiętaj jednak, że do ceny komputera musisz jeszcze doliczyć koszt monitora, klawiatury, myszki, głośników. Dużo wygodniej jest więc kupić laptopa.

WYGODA UŻYTKOWANIA
Zwycięzcą w tej kategorii zdecydowanie jest laptop. Możemy zabrać go ze sobą wszędzie. Możemy pracować przy naszym ulubionym biurku w domu lub w biurze, w kawiarni, w parku … gdzie tylko chcemy.

DZIAŁANIE
Podobnie jak w przypadku ceny, tutaj też nie ma sporych różnic między komputerem stacjonarnym a przenośnym. Oba sprzęty powinny raczej działać w taki sam sposób – szybko, płynnie i sprawnie.

PAMIĘĆ
Mówi się, że lepszą pamięć ma komputer stacjonarny. Nie jest to jednak prawda, ponieważ nowoczesne laptopy mają równie dobrą pamięć, co komputery stacjonarne.

Jak widać, w naszym rankingu zdecydowanie zwycięża laptop. Posiada on wszystkie funkcje komputera stacjonarnego, a w dodatku możemy go zabrać ze sobą wszędzie, gdzie tylko chcemy. Jeśli stoisz więc przed dylematem, który komputer wybrać, my zdecydowanie polecamy laptopa.

Comments are closed.